• Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

Copyright 2021 - Custom text here

Wszelkie informacje, zdjęcia na bieżąco umieszczane były na platformie Teams.

Odkręcasz kran...i leci! Ale czy tak będzie zawsze i jest wszędzie?! Wody jest duuużo :) Przecież przeważającą część Ziemi zajmuje przeźroczysta ciecz, która potrafi zamieniać się w lód lub parę:) Hmmm... Jednak, czy każda woda nadaje się do picia? Nie! Życiodajna ciecz, która pozwala istnieć na Ziemi w wielu miejscach jest "towarem deficytowym". Dzieci z grupy VI wiedzą o konieczności jej oszczędzania. Ponadto, każdego dnia doświadczają, jak wspaniale gasi pragnienie :) /z dodatkiem cytryny lub imbiru jest równie smaczna!/. Obserwują rośliny cierpiące z powodu braku wody:( Pamiętają o mieszkańcach globu dotkniętych suszą... A poza tym, "Fruwaki" uwielbiają rozwijać swoją sprawność podczas przelewania wody, powtarzać dźwięki grane na "wodnych instrumentach", wsłuchiwać się w odgłosy deszczu kojąc swe zmysły, wdychać zapach wiosennego deszczu... Pamiętają również, by wodą wykorzystaną do zabawy podlać kwiaty! Taaak, zgadza się. W tym roku, wiele uwagi poświęciliśmy życiodajnej WODZIE:):):)
Ps. Chlap, chlap - kap, kap:) Zapraszamy do galerii;)
                                                                                             Monika K.-D.
Niezwykłości zamieszkiwanej przez ludzi Planety nie trzeba dowodzić - Ziemia zachwyca każdego dnia budząc nasz zachwyt światem przyrody. Jednak coraz częściej stawiane jest pytanie co zrobić, by Ziemia wciąż zachwycała i "czuła się dobrze w naszym towarzystwie"... Dni Ziemi są jedną z wielu okazji, by zastanowić się nad przyszłością trzeciej od Słońca planety i jej coraz mniej roztropnych mieszkańców :( "Fruwaki" każdego dnia segregują odpady, oszczędzają wodę i prąd, starają się w pełni wykorzystywać papier, z szacunkiem traktują rośliny i zwierzęta. Jednak czy to wystarczy? Jak na rośliny wpływają kwaśne deszcze? Czy woda jest dostępna w równym stopniu dla wszystkich ludzi? Jaki wpływ na nasze zdrowie ma smog? Co Oznaczają symbole na opakowaniach oraz czy warto znać ich znaczenie? Pytania się mnożą, a my wciąż szukamy odpowiedzi i rozwiązań. Czas podjąć ekologiczne działania! Okażmy naszej Planecie jak najwięcej empatii- nie tylko 22 kwietnia :)
Ps. Zapraszamy do galerii ;)
                                                                                                 Monika K.-D.    

Tegoroczne Święta Wielkanocne tak, jak poprzednie, również odbywają się w społecznej izolacji. Szczególnie odczuwają ten fakt pensjonariusze Ośrodka Rehabilitacji "Certus Via", który zawsze przyjmował nas w swoje progi. Tym razem nie udało nam się spotkać z osobami tam mieszkającym, ale to nie przeszkodziło, aby obdarować pracowników i pensjonariuszy świątecznymi ozdobami. Natasza, Amelka i Jaś godnie reprezentowali naszą grupę. Stroik oraz kartkę z życzeniami i naszymi imiennymi podpisami przekazali na ręce Pani Agnieszki, pracownika ośrodka. Wierzymy, że choć w ten sposób mogliśmy sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzach seniorów. 

 
 
Jolanta Szumiło

 

https://drive.google.com/drive/folders/115ftdhbMFApbS0VcsodlSyRU1dTbV1I0?usp=sharing 

(link należy skopiować i wkleić do przeglądarki)

Zima to szczególna pora, który dla jednych jest czasem doskonałej zabawy - a dla drugich okresem niepokoju i troski o pożywienie. Podczas fantastycznej zabawy w białym puchu dzieci z grupy VI nie zapomniały o swych przyjaciołach  - fruwakach:) Znajdując w sali  zapasy pożywnych ziaren, systematycznie uzupełniały przedszkolne  karmniki, by żaden ptaszek nie poczuł rozczarowania przylatując do ptasiej stołówki:) Empatia, troska - często słyszane słowa... Jednak Fruwaki wcielają je w życie!!!
                                                                                                                               M. K.-D.
Biały puch pokrywający miasto nie jest już oczywistym elementem zimowego krajobrazu... Ale nie w tym roku! Dzień, w którym pojawił się śnieg natychmiast został okrzyknięty jako jeden z najwspanialszych dzionków tej zimy:) Radość dzieci na widok śniegu nikogo nie dziwi - choć jest zimny i z czasem mokry, to wspaniale się lepi /powstała obawa przed niedoborem białego puchu w ogrodzie:)/, jest miękki i taaaki czysty;) Nie wspominając, że każdy przedszkolak może zostać aniołem! Dowodem jest odcisk na śniegu:) A bałwan? Już dawno ulepiony! Ulepione zostały również olbrzymie kule, które jeszcze nie wiemy czy są ogromnymi śnieżkami czy też elementami kolejnego bałwana - tym razem giganta:):):)
 
M. K.-Dz.
Plastikowy, kolorowy i teoretycznie jednorazowy - zwykły kubek! W dłoniach "Fruwaków" zwykły kubek przybiera postać niezwykłej pomocy w zabawie. Czy ktoś widział dinozaura ułożonego z kubeczków? Nie było to proste zadanie, gdyż znajomość liter i cyfr niezbędna... Równie istotne były umiejętności detektywistyczne - wytropienie właściwego pola wymagało sporego wysiłku:) Na szczęście cel został w pełni osiągnięty. To zapewne dzięki współpracy, która została doskonale wyćwiczona podczas kolejnych zabaw z niezwykłymi kubeczkami. Budowanie wieży bez dotykania kubków rękoma... Brzmi ciekawie:) Na szczęście jest partner oraz gumka i
cztery sznureczki!
 
M. K.-Dz.
 
Grudniowy czas to okres pełen magii, życzliwości i obdarowywania. Odczuwając ogromną radość z otrzymywania upominków, "Fruwaki" zwróciły uwagę na uczucia towarzyszące obdarowującemu - równie przyjemne. Pełne miłości, zadowolenia, ciekawości i ekscytacji. Dlatego... Zróbmy Muffinki dla kochanej Rodzinki! Muffinki na miarę przedszkolnych możliwości:) Mniam...
Ps. Ups! Tym razem babeczki cieszą oko - nie żołądki:)
 
M. K.-Dz.